• Sort Blog:
 • All
 • Branding
 • CERAMIC
 • CV
 • Design
 • EVENTS
 • FURNITURE DESIGN
 • GRAPHIC DESIGN
 • JEWELLERY and METAL DESIGN
 • LAMP DESIGN
 • NAGRODY
 • PACKAGING DESIGN
 • PRODUCT DESIGN
 • PUBLIC SPACE
 • Strategia
 • Uncategorized
 • VEHICLE DESIGN
 • WYWIAD

SanSwiss – BlackLine

SanSwiss – BlackLine

to nowa kolekcja kabin prysznicowych SanSwiss z elementami w tonacji matowej czerni. Stanowi doskonałe połączenie maksymalnej funkcjonalności produktu z minimalistyczną estetyką formy.

Annea Black

to minimalizm i klasyka w czystej postaci. Proste linie, subtelne detale i delikatnie podkreślone czarne kontury to cechy, dzięki którym bezramowa seria kabin Annea jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej nowoczesnej i eleganckiej łazienki.

Solino Black

to idealna kompozycja spójnych detali, harmonijnych form i mocnych akcentów czerni. Praktyczna, wyróżniający mnogością rozwiązań i prostotą formy. Gładkie satynowe wykończenie oraz kontrasty faktur tworzą niepowtarzalny styl, idealnie oddający modernistyczny klimat łazienki.

Top Line S Black

to spokojne, symetryczne kształty w subtelnej czarnej oprawie. Wysoka wygoda użytkowania oraz najwyższa jakość elementów dają gwarancję luksusu, komfortu i niezawodności. Elegancja formy wraz ze szlachetnym wykończeniem są inspiracją do stworzenia nowoczesnej, ekskluzywnej aranżacji łazienki.

Walk In Back

to idealne rozwiązanie do loftowej aranżacji łazienki.Mocno zarysowane kontury, geometryczne podziały i ekspresja czarnych linii podkreślają metropolitalny i nowoczesny design przestrzeni. Wolnostojące tafle szkła kreują nowy wymiar przestrzeni kąpielowej, łamiącej dotychczasowe standardy w architekturze wnętrz.

Czarny

to kolor inspiracji. TAJEMNICZY, ELEGANCKI I ZMYSŁOWY.
Ujęty w linie, kształty i proporcje tworzy kompozycje idealne,harmonijnie współgrające z każdym rodzajem wnętrza. Jest klasyką trendów i ekstrawagancją współczesnego designu.
CUSTOMER:
Sanswiss
DESIGNERS:
Jadwiga Husarska-Sobina, Andrzej Sobina, Łukasz Mikoda, Magdalena Pasternak, Izabela Rachwał, Stefan Hamiga
DATE
October 5, 2018

Paged Meble – biurko Omni

 

Bardzo ważnym elementem kolekcji Omni było także biurko. Założeniem było stworzenie niewielkiego, minimalistycznego biurka do domu, posiadającego funkcjonalne schowki oraz szuflady do przechowywania.

 

W celu zbadania potrzeb użytkowników zostały wykorzystane social media, gdzie zapytaliśmy ludzi, czy bardziej podoba im się biurko z otwartymi czy zamkniętymi schowkami. Dzięki multimedialnej ankiecie przeprowadzonej na facebooku, udało nam się dotrzeć do ponad 30 tysięcy ludzi. Użytkownicy wybrali biurko z zamkniętymi schowkami, dlatego też takie zaprojektowaliśmy.

 

Niewielki rozmiar biurka sprawia, że może pełnić także funkcję toaletki. Łatwo dostosować go do każdego wnętrza. Wyzwaniem przed jakim stanęliśmy było zaprojektowanie wnęki, w której będzie można schować kable czy zasilacz.

 

Dzięki ergonomicznej analizie, także szuflady biurka zostały tak dostosowane, by nie przeszkadzały użytkownikowi podczas siedzenia a jednocześnie szybko pomagają uporządkować miejsce pracy.

 

Omni posiada toczone dębowe nogi a jego blat posiada charakterystyczny podział. Skrytka jest wykonana z litego drewna dębowego, natomiast blat jest w kolorze białym. Według ostatnich obserwacji, ludzie wolą jasne przestrzenie a jasne kolory pomagają rozświetlić zwłaszcza małe mieszkania. Ponadto moduły skrytek biurka można wykorzystywać przemiennie i je przekładać.

Paged – Aldo

 

Zaprojektowanie Aldo zostało zlecone przez fabrykę mebli Paged. Wcześniej Jadwiga Husarska-Sobina stworzyła dla marki Paged już kilka innych nagradzanych krzeseł (X-Chair, Boomerango, Polonia). Samo Aldo stało się jubileuszowym, bo 50. krzesłem w dorobku Jadwigi.

 

Projektowanie rozpoczęło się od spotkań roboczych i briefingu z pracownikami Paged odpowiedzialnymi za powstanie nowego projektu. Wspólnie ustalone zostały założenia projektowe i oddelegowane osoby do opieki nad projektem.

 

Projektowaniem krzesła zajął się zespół projektowy w składzie Jadwiga Husarska-Sobina oraz Magdalena Paleczna.

 

Kluczowym etapem procesu twórczego był wybór materiału, z którego powstanie Aldo. Po szczegółowej analizie dostępnych rozwiązań, projektantki zdecydowały się na bukowe drewno.

 

Właściwości buku pozwoliły na nadanie Aldo wyrazistego znaku rozpoznawczego. Krzesło zaprojektowano tak, aby nogi oraz oparcie pochodziły z jednego kawałka drewna.

Jednocześnie zadbano o to, by siedziska krzeseł łatwo się sztaplowały. Dzięki sztaplowaniu meble zajmują niewiele przestrzeni kiedy nie są używane, pozwalają obsłudze wygodnie wyczyścić powierzchnie i gwarantują oszczędność miejsca w transporcie. Jest to szczególnie istotne przy projektowaniu na rynki kontraktowe. Dzięki zastosowaniu bukowego drewna, Aldo jest lekkie oraz poręczne.

 

Przy projektowaniu Aldo, projektantki połączyły oczekiwania Paged, autorski pomysł na giętą formę, a także klasykę designu. Krzesło w inteligentny sposób nawiązuje do fotelu Windsor – oba meble posiadają oparcie rozchodzące się w kształcie pawiego ogona.

 

Krzesło Aldo powstaje w słynnej fabryce giętych form Paged w Jasienicy.

 

To tam, siłą ludzkich mięśni z wykorzystaniem tradycyjnych metod gięcia drewna powstaje krzesło Aldo.

Luna EMG

Powstanie Luny EMG, pierwszego na świecie robota przystosowanego do pracy z osobami cierpiącymi na schorzenia nerwowo – mięśniowe, możliwe było dzięki ścisłej współpracy między twórcami technologii: firmą EGZOTech a Husarska Design Studio.

 

Robot ma służyć ściśle określonej grupie odbiorców: pacjentom oraz rehabilitantom. Stąd zespół  projektowy  swoje prace rozpoczął od serii wywiadów z nimi. Bezpośrednie zapoznanie się z ich oczekiwaniami oraz potrzebami, było podstawą do zaplanowania funkcjonalności robota.

By zapewnić pożądaną ergonomię, projektanci wielokrotnie odwiedzali miejsca pracy rehabilitantów. Dzięki temu korzystanie z Luna EMG w codziennych obowiązkach nie nastręcza absolutnie żadnych trudności. Zespół inżynierów EGZOTech równocześnie dopracowywał aplikacje umożliwiające  pacjentowi korzystanie z gier komputerowych podczas przechodzenia rehabilitacyjnych zabiegów.  To innowacja na skalę światową.

 

Opracowany przez Husarska Design Studio prototyp był intensywnie testowany przez grupy docelowe. Dopiero, gdy rehabilitacja z wykorzystaniem Luny EMG zaczęła regularnie przynosić pożądane rezultaty, zadecydowano o rozpoczęciu produkcji finalnej wersji robota.

Obudowa Luny jest wykonana z poliestru odpornego na różne środki chemiczne i znakomicie nadaje się do przestrzeni szpitalnych. Posiada uchwyty, które służą przemieszczaniu oraz zgrabną podstawę, która jest dociążona, dzięki czemu mogliśmy zastąpić pierwotnie 1,5 metrowe ramię na podstawę o wymiarach 60×50 cm, która łatwo mieści się w skrzyni transportowej. Jest to ważne przy modelu sprzedaży Luny, który jest oparty na długoterminowym leasingu dla szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych.

 

Luna dostała nagrody Fundacji Górnośląskiego Funduszu Śląska Rzecz oraz została zwycięzcą 2. edycji programu dla przedsiębiorców „Think Big” UPC Business oraz wiele innych nagród np. Złoty Medal dla młodych wynalazców Brussels Innovation.

Gatta – instalacja sensoryczna

W intymnym świecie przygasa światło. Lepiej czuć zapach, intensywniej słychać każdy dźwięk. Dotyk kreuje obrazy i pobudza zmysły. Gatta w swojej instalacji przeprowadza widza przez świat kobiecej delikatności, świat zmysłów, sensoryczny ogród, gdzie rodzi się intymność inspirowana kobiecym światem, dostępnym jedynie dla zmysłów. Światem, gdzie budzą się pragnienia i powstaje damska bielizna.

 

Gatta zabiera widza do 5 odmiennych przestrzeni. Krainy miękkiego i przytulnego aksamitu, otulającego delikatnego jedwabiu, elastycznej jak kobiece ciało lycry. Świata cieni zmysłowej koronki, która jak w Platońskiej „Politei”, jest odbiciem idei oraz piątej przestrzeni pełnej ekspresyjnych, inspirowanych działami Yayoi Kusama, kropek. Kuratorem i projektantem instalacji jest Jadwiga Husarska-Sobina.

Kamet – Lampa

Projektując lampę dla firmy Kamet, chcieliśmy stworzyć oświetlenie, które nie tylko będzie praktyczne, ale przede wszystkim będzie budować nastrój i potęgować doznania emocjonalne, a także będzie zachwycać swoją wizualną formą.

 

Lampa projektowana była w firmie Kamet S. A. jako wewnętrzny projekt na potrzeby sali muzycznej.

 

Założeniem projektu było wykonanie lampy w całości w firmie Kamet z wykorzystaniem ich technologii, z naciskiem na uzyskanie wysokiej jakości wykończenia i malowania.

 

Inspiracją do powstania lampy była zapalona pochodnia, której blask odbija się od wnętrza oprawy i następnie oświetla pomieszczenie.

 

Elementem charakterystycznym lampy jest przeszlifowana aluminiowa krawędź, która podkreśla wysoką jakość wykończenia.

 

Innym ciekawym elementem jest kontrast kolorystyczny między wnętrzem lampy a jej zewnętrzną częścią.

Bellamy – Hoppa

Znany i ceniony w całej Europie producent dziecięcych mebli, firma Bellamy, zaprosił nas do zaprojektowania kolekcji mebelków.

 

Kto ma największą wiedzę o tym, jak powinno wyglądać idealne łóżeczko, biurko czy szafka na ubrania malucha? Oczywiście: rodzice. Dlatego to właśnie od rozmów z nimi rozpoczęliśmy pracę nad nową kolekcją. Podczas licznych wywiadów zebraliśmy bezcenne uwagi oraz podpowiedzi.

Czego najbardziej oczekiwali opiekunowie? By meble były trwałe i służyły dzieciom jak najdłużej. Jak jednak pogodzić prośbę rodziców z faktem, że ich podopieczni w tym czasie swojego życia rosną jak na drożdżach?

 

Intensywne burze mózgów prowadzone w naszej siedzibie przyniosły pożądany rezultat: idealne połączenie potrzeb dzieci, marzeń rodziców oraz nasze pomysły.

 

Najważniejszą cechą kolekcji Hoppa jest to, że każdy z tworzących ją mebelków rośnie razem z dzieckiem. Wraz z upływem kolejnych miesięcy możliwe jest takie modyfikowanie mebli, by spełniały nowe funkcje, adekwatne do nowych potrzeb właściciela pokoju.

Łóżko może zostać przekształcone w tapczan. Drabinka z łóżka posłuży jako organizer lub ścianka do wieszania pojemników. Boki łóżka staną się blatem biurka. Wieszak na ubrania w szafie może być podnoszony i dopasowany do wzrostu dziecka. Dzięki temu Hoppa to meble odpowiednie zarówno dla niemowlaka, jak i starszaka. Rozwiązaniem będącym bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania rodziców, jest dodatkowa półka na elektroniczną nianię. Półka najpierw jest montowana do łóżka, a następnie może zostać wykorzystana jako półka naścienna.

 

Całą kolekcję charakteryzuje lekka bryłą, inspirowana skandynawskim stylem. Północne wpływy widać także w pastelowych barwach, w jakich utrzymane są meble.

 

Kolekcję uzupełnia zaprojektowany przez nas regał, komoda i szafa. Wszystkie meble z kolekcji Hoppa posiadają zaoblone kształty, żeby były bezpieczne dla dziecka. Są wykonane ze sklejki brzozowej oraz z białej płyty meblowej. Bardzo ważne jest dla zrównoważonego rozwoju dziecka żeby miało kontakt z naturalnym drewnem i innymi naturalnymi materiałami od najmłodszych lat.

 

Wszystkie farby, które posłużyły do wykończenia kolekcji Hoppa posiadają odpowiednie atesty dla dzieci.

Magsy – torba

Założeniem projektu było wyjście na rynek z torbą spacerową, która nie stygmatyzuje matek, ani ojców. Wygląd i kolorystyka zostały tak zaprojektowane, by z torby mogli korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

 

Podczas trwania projektu rodzice testowali prototypy torby a ich uwagi zostały uwzględnione w dalszym projektowaniu.

 

Głównymi funkcjami Magsy jest pojemność, kompaktowość oraz wykonanie z dobrej jakości materiałów i staranne wykończenia.

 

Torba została zaprojektowana z myślą o aktywnych rodzicach. Mimo niewielkiego rozmiaru torby, można spakować do niej wiele akcesoriów potrzebnych do zabrania na spacer czy dłuższy wyjazd. 

 

Dotychczas każdy spacer czy dłuższa wyprawa wiązała się z zabieraniem kilku toreb. Dlatego niewątpliwą zaletą Magsy jest jej pojemność. Mieści się do niej nawet 15-calowy laptop, dlatego doskonale się sprawdzi dla pracujących rodziców. Po bokach torby znajdują się gumowe paski, które doskonale trzymają butelki czy bidony.

 

Magsy posiada wiele przydatnych kieszonek i przegródek. Do wyposażenia dołączony jest przewijak, który jest łatwy w czyszczeniu. Ponadto do torby można dopiąć saszetkę, która posiada specjalny pasek, umożliwiający założenie jej na rękę. Dzięki temu można zabrać ze sobą najcenniejszymi rzeczy (telefon, portfel, klucze) np. gdy rodzic odchodzi na chwilę od wózka.

 

Torbę można nosić w ręce, na ramieniu. Można ją również przypiąć do wózka lub przepiąć szelki i założyć jako plecak. Forma plecaka jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala nam wziąć dziecko na ręce.

 

Główne funkcje torby i możliwość jej przeobrażania zostały zaprezentowane w animacji poklatkowej wykonanej przez Panopticon Films.

QBL – system mebli dla wypożyczalni nart

W skład kolekcji mebli zaprojektowanych do wypożyczalni narciarskiej wchodzi: service desk, check-in, stojak na narty oraz ławki. Inspiracją dla wykończenia mebli były alpejskie chaty wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień.

 

Największym wyzwaniem dla nas było uwzględnienie trudnych warunków, na jakie będą narażone meble: bardzo wysoka intensywność użytkowania, duże ryzyko zarysowań przez ostre krawędzie nart oraz wszechobecna woda.

 

Założeniem projektowym było zastosowanie odpowiednich materiałów, gwarantujących trwałość i wysoką jakość mebli. Wykorzystaliśmy stal nierdzewną, wodoodporną sklejkę i najwyższej jakości okleiny o strukturze naturalnego drewna. Blat został pokryty frezowaną gumą, antypoślizgową. Zdecydowaliśmy się na minimalistyczną formę mebli, która daje możliwość personalizacji wybranych frontów i wykończeń.

 

Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom ustaliliśmy i przyspieszyliśmy pracę obsługi wypożyczalni nart. Stworzyliśmy miejsce na narzędzia montażowe czy innowacyjne rozwiązanie służące odprowadzaniu wody z blatu.

Paged Meble – krzesło Omni

Nasz klient do tej pory zajmował się głównie produkcją mebli domowych oraz hotelowych. Zostaliśmy poproszeni o stworzenie kolekcji, dostosowanej do potrzeb domowego biura.

 

Założeniem projektu było wykorzystanie możliwości technologicznych zakładów w Jasienicy i Sędziszowie naszego klienta, a także zastosowanie miękkich form jak np. komfortowe, tapicerowane siedzisko i naturalne materiały.

 

Zaproponowaliśmy krzesło sklejkowe ponieważ sklejka posiada właściwości amortyzujące, dzięki temu oparcie doskonale się dopasowuje i podpiera całą powierzchnię pleców.

 

Krzesło Omni jest lekko zaoblonym meblem. Posiada trzy rodzaje podstaw, które można stosować wymiennie. Podstawę obrotową-biurową, obrotową na czterech stacjonarnych nogach oraz podstawę stacjonarną z drewnianymi nogami i niższym podparciem.

 

Dzięki możliwości personalizacji Omni sprawdzi się nie tylko jako krzesło biurowe, ale także jako hotelowe lub restauracyjne, a wersja Omni z drewnianymi nogami doskonale ociepli domowe wnętrza.