Title Image

Luna EMG

Powstanie Luny EMG, pierwszego na świecie robota przystosowanego do pracy z osobami cierpiącymi na schorzenia nerwowo – mięśniowe, możliwe było dzięki ścisłej współpracy między twórcami technologii: firmą EGZOTech a Husarska Design Studio.

 

Robot ma służyć ściśle określonej grupie odbiorców: pacjentom oraz rehabilitantom. Stąd zespół  projektowy  swoje prace rozpoczął od serii wywiadów z nimi. Bezpośrednie zapoznanie się z ich oczekiwaniami oraz potrzebami, było podstawą do zaplanowania funkcjonalności robota.

By zapewnić pożądaną ergonomię, projektanci wielokrotnie odwiedzali miejsca pracy rehabilitantów. Dzięki temu korzystanie z Luna EMG w codziennych obowiązkach nie nastręcza absolutnie żadnych trudności. Zespół inżynierów EGZOTech równocześnie dopracowywał aplikacje umożliwiające  pacjentowi korzystanie z gier komputerowych podczas przechodzenia rehabilitacyjnych zabiegów.  To innowacja na skalę światową.

 

Opracowany przez Husarska Design Studio prototyp był intensywnie testowany przez grupy docelowe. Dopiero, gdy rehabilitacja z wykorzystaniem Luny EMG zaczęła regularnie przynosić pożądane rezultaty, zadecydowano o rozpoczęciu produkcji finalnej wersji robota.

Obudowa Luny jest wykonana z poliestru odpornego na różne środki chemiczne i znakomicie nadaje się do przestrzeni szpitalnych. Posiada uchwyty, które służą przemieszczaniu oraz zgrabną podstawę, która jest dociążona, dzięki czemu mogliśmy zastąpić pierwotnie 1,5 metrowe ramię na podstawę o wymiarach 60×50 cm, która łatwo mieści się w skrzyni transportowej. Jest to ważne przy modelu sprzedaży Luny, który jest oparty na długoterminowym leasingu dla szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych.

 

Luna dostała nagrody Fundacji Górnośląskiego Funduszu Śląska Rzecz oraz została zwycięzcą 2. edycji programu dla przedsiębiorców „Think Big” UPC Business oraz wiele innych nagród np. Złoty Medal dla młodych wynalazców Brussels Innovation.

Klient:

EGZOTech

Projektanci:

Jadwiga Husarska, Paulina Kordos

Nagrody:

Finalista konkursu Śląska Rzecz 2015

Date

11 grudnia, 2017

Category

branża medyczna, Projekty

Tags

design, egzotech, emg, husarska, jadwiga, luna, luna emg, michał mikulski, paulina kordos, product, projektowe, red dot, śląska rzecz, studio, think big, upc