Title Image

Bellamy – Hoppa

Znany i ceniony w całej Europie producent dziecięcych mebli, firma Bellamy, zaprosił nas do zaprojektowania kolekcji mebelków.

 

Kto ma największą wiedzę o tym, jak powinno wyglądać idealne łóżeczko, biurko czy szafka na ubrania malucha? Oczywiście: rodzice. Dlatego to właśnie od rozmów z nimi rozpoczęliśmy pracę nad nową kolekcją. Podczas licznych wywiadów zebraliśmy bezcenne uwagi oraz podpowiedzi.

Czego najbardziej oczekiwali opiekunowie? By meble były trwałe i służyły dzieciom jak najdłużej. Jak jednak pogodzić prośbę rodziców z faktem, że ich podopieczni w tym czasie swojego życia rosną jak na drożdżach?

 

Intensywne burze mózgów prowadzone w naszej siedzibie przyniosły pożądany rezultat: idealne połączenie potrzeb dzieci, marzeń rodziców oraz nasze pomysły.

 

Najważniejszą cechą kolekcji Hoppa jest to, że każdy z tworzących ją mebelków rośnie razem z dzieckiem. Wraz z upływem kolejnych miesięcy możliwe jest takie modyfikowanie mebli, by spełniały nowe funkcje, adekwatne do nowych potrzeb właściciela pokoju.

Łóżko może zostać przekształcone w tapczan. Drabinka z łóżka posłuży jako organizer lub ścianka do wieszania pojemników. Boki łóżka staną się blatem biurka. Wieszak na ubrania w szafie może być podnoszony i dopasowany do wzrostu dziecka. Dzięki temu Hoppa to meble odpowiednie zarówno dla niemowlaka, jak i starszaka. Rozwiązaniem będącym bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania rodziców, jest dodatkowa półka na elektroniczną nianię. Półka najpierw jest montowana do łóżka, a następnie może zostać wykorzystana jako półka naścienna.

 

Całą kolekcję charakteryzuje lekka bryłą, inspirowana skandynawskim stylem. Północne wpływy widać także w pastelowych barwach, w jakich utrzymane są meble.

 

Kolekcję uzupełnia zaprojektowany przez nas regał, komoda i szafa. Wszystkie meble z kolekcji Hoppa posiadają zaoblone kształty, żeby były bezpieczne dla dziecka. Są wykonane ze sklejki brzozowej oraz z białej płyty meblowej. Bardzo ważne jest dla zrównoważonego rozwoju dziecka żeby miało kontakt z naturalnym drewnem i innymi naturalnymi materiałami od najmłodszych lat.

 

Wszystkie farby, które posłużyły do wykończenia kolekcji Hoppa posiadają odpowiednie atesty dla dzieci.

Klient:

Bellamy

Projektanci:

Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna, Ewa Parfianowicz

Date

28 lipca, 2017

Category

meble, Projekty

Tags

bellamy, hoppa, husarska, husarska design studio, meble dla dzieci, meble dziecięce