Title Image

Paged – Aldo

 

Zaprojektowanie Aldo zostało zlecone przez fabrykę mebli Paged. Wcześniej Jadwiga Husarska-Sobina stworzyła dla marki Paged już kilka innych nagradzanych krzeseł (X-Chair, Boomerango, Polonia). Samo Aldo stało się jubileuszowym, bo 50. krzesłem w dorobku Jadwigi.

 

Projektowanie rozpoczęło się od spotkań roboczych i briefingu z pracownikami Paged odpowiedzialnymi za powstanie nowego projektu. Wspólnie ustalone zostały założenia projektowe i oddelegowane osoby do opieki nad projektem.

 

Projektowaniem krzesła zajął się zespół projektowy w składzie Jadwiga Husarska-Sobina oraz Magdalena Paleczna.

 

Kluczowym etapem procesu twórczego był wybór materiału, z którego powstanie Aldo. Po szczegółowej analizie dostępnych rozwiązań, projektantki zdecydowały się na bukowe drewno.

 

Właściwości buku pozwoliły na nadanie Aldo wyrazistego znaku rozpoznawczego. Krzesło zaprojektowano tak, aby nogi oraz oparcie pochodziły z jednego kawałka drewna.

Jednocześnie zadbano o to, by siedziska krzeseł łatwo się sztaplowały. Dzięki sztaplowaniu meble zajmują niewiele przestrzeni kiedy nie są używane, pozwalają obsłudze wygodnie wyczyścić powierzchnie i gwarantują oszczędność miejsca w transporcie. Jest to szczególnie istotne przy projektowaniu na rynki kontraktowe. Dzięki zastosowaniu bukowego drewna, Aldo jest lekkie oraz poręczne.

 

Przy projektowaniu Aldo, projektantki połączyły oczekiwania Paged, autorski pomysł na giętą formę, a także klasykę designu. Krzesło w inteligentny sposób nawiązuje do fotelu Windsor – oba meble posiadają oparcie rozchodzące się w kształcie pawiego ogona.

 

Krzesło Aldo powstaje w słynnej fabryce giętych form Paged w Jasienicy.

 

To tam, siłą ludzkich mięśni z wykorzystaniem tradycyjnych metod gięcia drewna powstaje krzesło Aldo.

Klient

Paged

Projektanci

Jadwiga Husarska, Magdalena Paleczna

Nagrody

Must Have 2016

Date

15 grudnia, 2017

Category

meble, Projekty