Title Image

Akukuu – mebelki modułowe

Akukuu zamówiło zaprojektowanie mebli przez Husarska Design Studio, ponieważ te dostępne na rynku nie odpowiadały jego gustom oraz jakości wykonania. Nasz klient nie chciał wyposażać pomieszczenia w kolejne sieciowe czy plastikowe meble, chciał natomiast, by były one wykonane z dobrych i naturalnych materiałów a ich kolory były spójne z wizją bawialni dla dzieci.

 

Meble zostały zaprojektowane pod kątem dwóch różnych przestrzeni. Jedną z nich są pokoje przeznaczone do przyjęć urodzinowych. Pokoje można szybko przekształcić zależnie od tego, ile dzieci będzie brało udział w urodzinach. Stoliki w kształcie trójkąta można układać w kwadraty lub prostokąty, dzięki temu można aranżować przestrzeń na wiele sposobów. W przestrzeniach urodzinowych można przeprowadzić np. warsztaty rysunkowe dla dzieci.

 

Ponadto zostały zaprojektowane taboreciki dla dzieci, dzięki którym również można bardzo łatwo przearanżować pomieszczenie. Jednak to nie taboret dominuje w pomieszczeniu. Najważniejszym meblem jest tron dla solenizanta, dostępny w trzech wariantach. Jeden powstał z myślą o dziewczynkach, drugi został dopasowany do gustów chłopców, natomiast trzeci ma charakter uniwersalny.

 

Trony są dopasowane do trzech sal urodzinowych: dziewczęcej w kolorze miętowo-różowym, uniwersalnej (marynarskiej) w odcieniach czerwieni i granatu oraz trzeciej w zielono-żółtej kolorystyce, która dzięki lampom UV i wykończeniom UV umieszczonym na ścianie, zmienia się w kosmiczną przestrzeń.

 

Każdy z tronów jest podświetlany, tak aby dzieci miały wrażenie, że trony, na których siedzą, są niezwykłe tak jak chwila, którą celebrują. Modułowe są również lady, które posiadają jedną bazę i szereg elementów, które można dodawać, tak aby odpowiadały na różne potrzeby obsługi bawialni. Można też zmieniać ich kolor.

Klient:

Akukuu

Projektanci:

Jadwiga Husarska-Sobina, Kasia Gierat, Magdalena Paleczna, Klaudia Kasprzak

Date

10 października, 2016

Category

meble, Projekty

Tags

Akukuu, bawialnia, husarska, husarska design studio, meble modułowe