Title Image

Jagiełło – Miski

Zostaliśmy poproszeni przez firmę Jagiełło o zaprojektowanie nowej linii akcesoriów kuchennych, przy wykorzystaniu ich technologii oraz zastosowaniu kolorystyki charakterystycznej dla wcześniejszych produktów.

 

Zaprojektowaliśmy serię pięciu misek o różnej pojemności – 0,5l, 0,7l, 1,5l (miska z lejkiem), 3l durszlak, 4l.

 

Miski zostały zaprojektowane tak, by można było je sprzedawać osobno lub w zestawie. Można je sztaplować, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca w kuchni i są wygodne w transporcie.

 

Staraliśmy się uszlachetnić materiał, z którego wykonane są miski, dlatego zastosowaliśmy podział powierzchni na błysk oraz mat, który charakteryzuje się lepszą przyczepnością.

 

Istotnym elementem misek jest ergonomiczny uchwyt, który jest użyteczny m.in. podczas odcedzania makaronu. Jedna z misek posiada także specjalnie wyprofilowany lejek do wylewania płynów.

 

Naczynia posiadają wzmocniony, wywinięty rant, który usztywnia miski oraz miarkę pojemności umieszczoną wewnątrz miski. Dodatkowo, na dnie naczynia znajdują się piktogramy informujące użytkownika o możliwości mycia w zmywarce oraz używania go zarówno w mikrofalówce, jak i zamrażalniku.

 

Innym produktem, który zaprojektowaliśmy dla firmy Jagiełło jest ociekacz na sztućce.

Klient:

Jagiełło

Projektanci:

Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna

Date

7 czerwca, 2017

Category

produkt, Projekty

Tags

akcesoria kuchenne, design, husarska, husarska design studio, Jagiełło, miski