Title Image

Apus Sports – Space Bar

Zaczynając projektować Space Bary, obejrzeliśmy wiele filmów ze zjazdów body pump, aby zobaczyć w jaki sposób się ćwiczy. Istotne jest, że jest to trening grupowy, a nie indywidualny. Rozmawialiśmy także z prowadzącymi zajęcia, by dowiedzieć się do jakich ćwiczeń są wykorzystywane space bary i jak są używane na sztandze.

 

Co ciekawe, głównymi użytkownikami space barów są kobiety, ale projektując je chcieliśmy stworzyć taką formę, aby mężczyźni również mogli z nich korzystać, zwłaszcza że ilość miłośników space barów wśród mężczyzn szybko rośnie.

 

Obciążenia Space Barów zostały zaprojektowane w trzech różnych wagach: 1,25 kg, 2,5 kg i 5kg. Ponadto można je zakleszczać składając jeden na drugim, dzięki czemu nie ruszają się na sztandze.

Każdy ze Space Barów zaprojektowanych dla Apus Sports posiada też dodatkowy środkowy uchwyt, który jest innowacyjny na skalę światową, ponieważ umożliwia wykonanie dodatkowych ćwiczeń np. wymachów. Środek ciężkości znajduje się na środku dłoni, a obciążenie jest dostosowane zarówno do kobiecej dłoni, jak i męskiej. Dodatkowo obciążenie jest tak zaprojektowane, że gdy znajduje się na sztandze, to nie turla się i łatwo jest je oderwać z ziemi.

Gumowe i kolorowe Space Bary różnią się kształtem, gdyż klient zażyczył sobie zaprojektowanie innych form na obciążenia gumowe. Produkt w wersji gumowej miał być tańszy w produkcji i sprzedaży. Jednak stworzenie tego rodzaju Space Barów było bardziej problematyczne, ponieważ guma jest znacznie cięższa niż poliuretan, więc gdy oblewaliśmy nią produkt, to ważył on znacznie więcej niż obciążenie poliuretanowe.

 

To co wyróżnia Space Bar na rynku to to, iż posiada trzy uchwyty – dwa boczne i jeden środkowy. Pozwala to wykonywać znacznie więcej ćwiczeń niż z konkurencyjnymi produktami, zarówno oburącz, jak i jednorącz.

Klient

Apus Sports

Projektanci:

Magdalena Paleczna, Jadwiga Husarska-Sobina

Nagrody

Złoty Medal 2015 - Międzynarodowe Targi Poznańskie

Date

17 marca, 2017

Category

produkt, Projekty

Tags

apus, apus sports, design, fitness, husarska design studio, siłownia, space bar