„Z Drugiej strony rzeczy – Polski Dizajn po roku 1989.” – publikacja o wystawie.

W nasze ręce właśnie trafiła publikacja prezentująca eksponaty z wystawy „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989.”, pokazanej w Muzeum Narodowe w Krakowie.

Wśród projektów znajdziecie naszą Lunę EMG od EGZOTech, której autorami są projektanci i inżynierowie: Jadwiga HusarskaPaulina KordosMichael Mikulski i Paweł Soja.

Dobry Wzór 2018

Dwa produkty naszego projektu znalazły się w gronie finalistów Konkursu Dobry Wzór 2018 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego!

Funkcjonalna torba Magsy, zaprojektowana z myślą o aktywnych rodzicach. Do jej głównych atutów należy pojemność, kompaktowość oraz wykonanie z dobrej jakości materiałów i staranne wykończenia.

Łóżeczko Bellamy, które rośnie razem z dzieckiem. Wraz z upływem kolejnych miesięcy możliwe jest takie modyfikowanie mebla, by spełniał nowe funkcje, adekwatne do nowych potrzeb właściciela pokoju.

Projekt: Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna, Ewa Parfianowicz

„Co siedzi w głowach projektantek?”

Wystawa umożliwi spotkanie z wyjątkowymi kobietami – projektantkami i promotorkami dobrego projektowania, związanymi z regionem śląskim.

Wśród nich Jadwiga Husarska.

Wystawę można zobaczyć 9 czerwca, zobaczyć aż w trzech miejscach: Stara Fabryka – Muzeum Historyczne w Bielsku Białej, Sztygarka w Chorzowie oraz Fabryka Porcelany w Katowicach. Jeśli nie zdążycie, będzie jeszcze szansa, by pooglądać wystawę w Zamku Cieszyn (14-26 czerwca 2018). Do zobaczenia!

Wystawa „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989.”

Jak zmieniał się polski dizajn po 1989 roku? Co mówią o nas zaprojektowane w tym czasie przedmioty?
Tego wszystkiego można dowiedzieć się na wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989.” otwartej w ostatnią niedzielę w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Wśród eksponatów znajdziecie nasz projekt – robot rehabilitacyjny Luna EMG od EGZOTech, którego autorami są projektanci i inżynierowie: Jadwiga HusarskaPaulina Kordos, Michał Mikulski i Paweł Soja.

Must Have 2018 dla naszego biurka Omni!

Projekt przygotowany przez nas dla Paged Meble zyskał uznanie jury Lodz Design Festival. Dziękujemy!
Brawa dla naszych projektantek – Klaudia Kasprzak & Jadwiga Husarska

Omni to niewielkie, minimalistyczne biurko do domu, posiadające funkcjonalne schowki oraz szuflady do przechowywania. W łatwy sposób daje się dostosować do każdego wnętrza. Jasna kolorystyka biurka pomaga rozświetlić wnętrza, co jest istotne zwłaszcza w przypadku małych mieszkań. Moduły skrytek biurka można przekładać i tym samym wykorzystywać przemiennie.

Targi oświetlenia Light+Building 2018

Kolor – forma – technologia, czyli nasza krótka fotorelacja z targów Light+Building, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 18-23 marca.

Light+Building są jednymi z największych i najbardziej prestiżowych targów oświetleniowych. Tegoroczną edycję zdominowały zagadnienia związane z wzrastającą rolą technologii smart w naszym codziennym życiu, określaną jako „Smartification”. Mieliśmy możliwość obserwowania inteligentnych systemów oświetleniowych oraz najnowszych technologii zapewniających energooszczędność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Wracamy bogaci w nowe, ciekawe inspiracje oraz wiedzę dotyczącą najnowszych osiągnięć i rozwiązań w dziedzinie oświetlenia.

Aldo we włoskim towarzystwie

Projektanci wnętrz ze Studia Quadra w swoich projektach bardzo często umieszczają meble i oświetlenie rodzimych producentów. W jednej z najnowszych aranżacji biurowych, w pomieszczeniu kuchni, wykorzystali krzesła Aldo naszego projektu (prod. Paged Meble), które świetnie prezentują się we włoskim towarzystwie – Nolita (prod. Interra Designs Pedrali), jako oświetlenie specjalne Frame (prod. KASPA).

Fot. Studio Quadra

4 Design Days 2018

4 Design Days 2018 – święto architektury i designu, na którym nie mogło nas zabraknąć.

Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkaliśmy się w Katowicach z pasjonatami dobrego designu. Rozmawialiśmy o nowych kierunkach ekspansji polskiego designu podczas panelu „Zmierzamy tam, by być jeszcze lepsi”. Natomiast wspólnie z panelistami debaty „Zaprojektuj mi to pięknie!” próbowaliśmy stworzyć receptę na idealny związek producent – projektant.

Za rok z pewnością dołączymy do tego wydarzenia, które stwarza możliwość dyskusji na temat perspektyw i kierunków rozwoju nowych trendów w dziedzinie projektowania.